smeralda-loader
Sizi Arayalım
Sizi aramamız için lütfen numaranızı bırakınız.
*Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İsim & Soyisim*
Telefon Numaranız*
*Lütfen telefon numaranızı başında alan kodunuz ile birlikte 10 hane olarak giriniz
E-Mail*
Ne Zaman Arayalım
Kaydet
İptal

Hint Okyanusu Gemi Turları

Hint Okyanusu Paketli ve Sadece Gemi Turları
GARANTİLİ EN İYİ FİYAT
Costa Cruises Türkiye özel promosyonlarımızı kaçırmayın.

Hint Okyanusu


MAURITUS

Afrika kıtasına bağlı bir ada ülkesi olan Mauritus Hint Okyanusunun güney batısında yer almaktadır. 330 km sahili, turkuvaz eşsiz denizi ve beyaz kumsalları ile dünyanın en çok ilgi gören adalarından biridir.  Bozulmamış doğal güzellikleri ile özellikle balayı seyehatlerinin gözbebeği konumundadır. Deniz altı doğallığını koruyan resiflerinde dalış yapmak ve ada çevresinde yelkenlileri kullanma açısından da adayı oldukça gözde yapmaktadır. Deniz, kum güneş dışında sporla da öne çıkan adada sıkılmak neredeyse imkansız.


SEYŞELLER

Hint okyanusunda bulunan Şeyseller balayı rotalarının gözde adalarından biridir. Doğal yapısını korumayı başarmış bu ülkeyi tropik iklimi sebebi ile haziran ve kasım aylarında ziyaret etmek keyifli olacaktır.  Avrupa, Afrika ve Asya kıtalarının halklarının melez toplumu kültürlerine de yansımıstır. Balık ve deniz ürünlerinden oluşan muhteşem bir mutfağa sahip olan ada elit tursitik kitlesi ile sakin ama turizim geliri en fazla olan ülkelerden biridir.


MADAGASKAR

Afrika kıtasına bağlı ancak bir kısmının Hint okyasunda olan dünyanın en büyük adalarından biridir. Doğal güzellikleri endemik bitkileri ve adaya özgü hayvanları ile ünlüdür. Nisan ve mayıs ayları tusitik açıdan en elverişli dönemdir. Afrika kültürünün baskın oladuğu adada her alanda müziği hissedebilirsiniz. Bir çeşit kendilerini ifade etme yöntemi olan müzik ada halkı için oldukça önemlidir. Ada mutfağı Hint mutfağından etkilendiği gibi tüm kıtaların mutfaklarından da tadlar fark edebilirsiniz. Adanın renkli kültürünü keşfetmek için günler size yetmeyecek.


BOMBAY

Hindistanın en büyük ve en kalabalık şehirlerinden biridir. 21 milyonluk nüfüsü ile dünyanın da en kalabalık şehirlerinden olan Bombay ( İngilizler tarafından sonradan Mumbai olarak değiştirilmiştir.) ticaret ve endüstri merkezidir. Zengin ve kalabalık şehrin göz alıcı sokaklarının arkasında yoksul gettolarla karşılaşmanız olası. Tapınaklar, katedraller, müzeler ile bir kaç güne sığdıramayacağınız farklılıkta olan bu şehirde size günler yetmeyecek.


SRI LANKA

Hint okyanusunda yer alan Seylan olarak da bilinen ülke antik tapınakları, palmiyelerle çevrili ünlü kumsalları, huzur veren doğası ile oldukça ilgi gören turistik bir ülkedir. Ulusal parklarda safariye çıkabilir, efsanevi kumsallarda denizin keyfini çıkarabilir yada dalış yaparak sualtı güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Birçok kültürün iç içe olduğu bu ada ülkesi hem doğası hem yaşam alanları ile size unutulmaz anlar yaşatacaktır.