Sizi Arayalım
Sizi aramamız için lütfen numaranızı bırakınız.
*Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İsim & Soyisim*
Telefon Numaranız*
*Lütfen telefon numaranızı başında alan kodunuz ile birlikte 10 hane olarak giriniz
E-Mail*
Ne Zaman Arayalım
Kaydet
İptal
0850 70 70 705 (Tıklayın Biz Arayalım)

Dubai ve Birleşik Arap Emirlikleri Gemi Turları

Dubai, Abu Dhabi, Khasab ve daha fazlası
GARANTİLİ EN İYİ FİYAT
Costa Cruises Türkiye özel promosyonlarımızı kaçırmayın.

Dubai ve Birleşik Arap Emirlikleri;

1900’lü yıllarda balıkçı kasabası olan Dubai petrolün bulunması ile oldukça gelişmiş ve zenginleşmiştir. Uzun yıllar İngiltere’ye bağlı olan Dubai 1970 senesinden itibaren bağımsızlığını ilan etmiş ve 7 emirliğin birleşimi ile şimdiki Dubai kurulmuştur.

Petrolun getirdiği zenginlik ile coğrafi şartlarında da değişiklik yapan Birleşik Arap Emirliklerinde son zamanlarda çok yüksek gökdelenleri, yapay adaları, tema parkları, dalış merkezleri ile dünyaca ünlü bir turizm cennetine dönüşmüştür. Ekonomisi petrole bağlı olan ülke artık hatırı sayılır bir turizm gelirine de sahiptir.

Ülkede çöl iklimine yakın tropical iklim hakimdir. 4 mevsim 40 derecelere yakın sıcaklık soğuk havaları sevmeyenler için ideal bir tatil ülkesi. Dünyaca ünlü plajlarında beyaz kumsalları ve dalış merkezlerinde unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz.

İslami kültüre dayalı mutfağı bir çok arap ülkesinden gelen göç sebebiyle geniş bir kültüre sahiptir. Milattan önce 3000’li yıllarda Mezopotamya dönemlerindeki tarihe dayanan geçmişinde Hristiyan kültürüne ait kalıntılarda bulunmaktadır. İslamiyetin kabulu ile birlikte günümüze kadar İslamiyet tüm kültürünü şekillendirmiştir.

Dubai’ye gidince Khasab, Abu Dhabi, Sir Bani Yas Adası gezi rotanızda yer alabilir. Arap Norveç’I olarak bilinen Khasab’da Arap kültürü ile yakından tanıma fırsatı yakalayabilirsiniz.  Balıkçılık ve turizm ile ekonomisi devam eden şehir tam bir doğa harikası. Sarı kayalar ve turkuaz deniz suyu ile doğaseveler için çok çekici durumdadır. Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti olan Abu Dhabi tarihi antik çağlara dayanmaktadır. En hızlı modernleşen toplumlarından birisi olarak görülmektedir. Ceylan toprakları anlamına gelen şehrin ismi masmavi sular ve harika plajları ile yaz tatili için oldukça cazip kılıyor. Abu Dhabi’nin güney batı sahilinde yer alan doğal bir ada olan Sir Bani Yas Adası tropical görünümlü bu vaha toprakları turistler için çölden yaratılan mucizedir. Turizme kazandırılan ada son dönemin en popüler alanlarından biri olarak önemini koruyor.