Sizi Arayalım
Sizi aramamız için lütfen numaranızı bırakınız.
*Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İsim & Soyisim*
Telefon Numaranız*
*Lütfen telefon numaranızı başında alan kodunuz ile birlikte 10 hane olarak giriniz
E-Mail*
Ne Zaman Arayalım
Kaydet
İptal
0850 70 70 705 (Tıklayın Biz Arayalım)

Uzak Doğu Gemi Turları

Uzak Doğu Paketli ve Sadece Gemi Turları
GARANTİLİ EN İYİ FİYAT
Costa Cruises Türkiye özel promosyonlarımızı kaçırmayın.

Uzakdoğu


Güney Kore

Yüksek teknolojiyle geleneğin karması, bir Uzak Doğu ülkesi olan Güney Kore bir çok kültürel mirasa sahip oldukça otantik ve turist akını almaktadır. Özellikle 2018 Kış Olimpiyatlarından sonra çok daha fazla ilgi çekmeye başladı. Budist bir ülke olan Güney Kore’de çok fazla tapınak keşfedebilirsiniz. 1995’ten beri Unesco Mirasında yer alan Bulguska Tapınağı keşişlerle tanışıp meditasyon yapmak isteyenlerin ziyaret programında yer alıyor.

Coğrafi yapısı nedeniyle binlere adası olan Güney Kore’nin en büyük adalarından olan volkanik Jejuda adası da Unesco Dünya Miras listesinde yer alıyor.  Dalış ve yüzmek için oldukça ideal.

Kore mutfağı uzak doğunun mistik esintilerini barındırmakta. Zengin ve sağlıklı çeşitlerden olşan mutfaklarının yanı sıra sokak tezgahlarındada popüler yemekleri bulabilirsiniz. Lahana ve pirinçten yapılan en bilinen yemeği Kimchi yanında balık ve deniz mahsülleri de ada ülkesinde bol bol tüketebilirsiniz.


Japonya

Doğan güneşin ülkesi anlamına gelen Japonya saygı ve hoşgörülü insanların memleketi olarak da bilinir. 7 bine yakın adadan oluşan ülke 120 milyon üzerinde bir nüfusa sahiptir. Japonya kendine has kültürü ve dokusu ile dünyanın en ilgi çekici ülkelerinden.

Dünyanın en yardımsever, kibar ve hoşgörülü insanların yaşadığı bu ülkenin inançları ve yaşayışları size oldukça etkileyecek. Teknoloji ve doğal yaşamın birarada olduğu bu ada ülkesinin başkenti Tokyo dünyanın en kalabalık şehirlerinin başında geliyor. Kalabalık ve gökdelenlerle doku şehrin ortasında 1500’lü yıllardan kalma ülkenin en büyük parkı yer alıyor. Teknoloji, güzel sanatlar ve el sanatları müzeleri de bu parkın içinde yer aldığından uğrayabilirsiniz.

Tokyo’nun simgelerinden olan en kalabalık kavşağı olan Shibuya, karmaşa içinde bir düzeni de sağlıyor.

Ülkenin simgelerinden olan Fuji Dağı etrafındaki bir çok doğal göl ve yürüyüş alanları ile doğa severlerinde ilgisini çeken ünlü bir doğal alandır. Özellikle mayıs ayında kiraz çiçekleri ile dolan efsanevi görüntüyü  kaçırmak istemeyeceksiniz.

Her gezi insana farklı kültürler aktarır ancak emin olun ki Japonya gezisi etkisinden uzun bir süre çıkamayacaksınız