Sizi Arayalım
Sizi aramamız için lütfen numaranızı bırakınız.
*Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İsim & Soyisim*
Telefon Numaranız*
*Lütfen telefon numaranızı başında alan kodunuz ile birlikte 10 hane olarak giriniz
E-Mail*
Ne Zaman Arayalım
Kaydet
İptal
0 850 70 70 705 (Tıklayın Biz Arayalım)
Sıkça Sorulan Sorular
   Gemi turlarında pasaport ve vize gereklilikleri nelerdir?
Öncelikle gemi seyahatinin sona ermesinden itibaren altı ay boyunca geçerli olacak bir pasaport (giriş damgaları ve vizeleri için yeterli sayıda boş sayfası bulunmalı) gereklidir. Vize gereksinimleri için seyahat danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

  Gemi yolculuğunda bana verilecek seyahat evrakları nelerdir?
Kabin numarası, bagaj etiketleri, kıyı gezintisi programları, liman broşürleri, detaylı biniş bilgisi ve eğer bizden alındıysa biletli uçuşlarınızın dahil olduğu voucher, seyahat evraklarınızı oluşturur.

  Nasıl ve nereye rezervasyon yaptırabilirim ?
Rezervasyonunuzu yaptırmak için ofisimizi arayarak (0850 70 70 705) gemi seyahati danışmanlarımız ile görüşebilir veya ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Sizi cevaplayacak olan gemi seyahati konusundaki uzman danışmanlarımız, yapmak istediğiniz seyahati en ince ayrıntılarına kadar planlayacak ve aralarından uygun olanlarını beğeninize sunacaktır. Eğer gerekli ise, uçuş ve otel rezervasyonları da tarafımızca gerçekleştirilecektir.

  Fiyatlara neler dahildir ?

Gemide tam pansiyon konaklama, ( sabah kahvaltıları, öğlen ve akşam yemekleri ) beş çayları, gece büfeleri, kaptanın hoş geldin kokteyli, tüm animasyonlar, onboard aktiviteleri ve sportif faaliyetler ücrete dahildir. Ayrıca program gereği tarifeli uçak ve transfer ücretleri, otel konaklamaları, havaalanı ve liman vergileri genellikle paket fiyatları içerisindedir .


  Gemilerde kabinler nasıldır ?
Gemilerde kabinler genelde 4 çeşittir. Bunlar iç, dış, balkonlu ve suit olarak adlandırılmaktadır. İç kabinler geminin herhangi bir katında olup camı olmayan bir kabin çeşididir. Dış kabinler geminin en alt 3 katında yer alan cama veya lomboza sahip olan kabinlerdir. Balkonlu kabinler diğerlerine göre biraz daha büyük olup, odaya ait müstakil bir balkona sahiptir. Tüm kabinlerde fiyat odanın bulunduğu kata göre değişiklik göstermektedir. Gemilerizdeki kabinler en az 4-5 yıldızlı lüks otel odalarındaki konfora sahiptir. Öyle ki istenildiğinde, odada kahvaltı hizmeti bile verilmektedir. Misafirlerin tamamı bütün aktivitelerden (restoran, bar, casino, spor, havuz, güzellik merkezi...) seçtikleri kabin göz önüne alınmaksızın eşit şartlarda yararlanabilme olanağına sahiptir.

  Günlük programa neler dahildir ve nasıl ulaşabilirim?
Program; gündüz programı, açılış ve yemek saatleri, kıyı gezilerinin başlama saati ve genel bilgilerini içermektedir. Program aynı zamanda size gemilerdeki eğlence programı, kurslar, sunumlar, konuşmalar ve akşam programı hakkında bilgileri de vermektedir. Gemi personeli, hazırlanan gezi ve eğlenceler hakkında misafirleri detaylı bir program ile bilgilendirmektedir. Ayrıca her akşam, ertesi günün seyahat programı da kabininizin kapısına asılır.

  Gemi yolculuğu esnasında nasıl kıyafetler tercih etmeliyim?
Gemilerde gün içinde ve kıyı gezintilerinde rahat ve spor giyim tercih edilmektedir. Düz ayakkabılar, yağmur ve güneş koruması gemilerde ve kıyıda ayrıca önemlidir. Bazı akşamlar şık ve rahat giyim gerekliyken, özel program olan gecelerde takım elbise ve kokteyl elbisesi gibi kıyafetler tercih edilmektedir. Kısa pantolonlar ve yüzme kıyafetleri restoranda kabul edilmemektedir. Eğer fitness yapmak isterseniz uygun ayakkabı ve kıyafet getirmenizi rica ederiz. Isı farklarına karşı hırka veya şal bulundurulmasını öneririz.

  Gemilerde hangi para birimi kullanılıyor? Döviz bozdurma büroları var mıdır?
Gemilerde para birimi olarak Euro kullanılmaktadır. döviz değişimi için banka veya büro bulunmamaktadır.

  Gemilerde nakit para geçiyor mu ?
Gemilerde nakit para kullanımı yoktur. Tüm formaliteler tamamlandıktan sonra, gemide kullanacağınız, üzerinde isminizin, akşam yemek saatinizin ve masa numaranızın yazılı olduğu bir " Cruise Card " verilecektir. Bundan sonra gemideki tüm harcamalarınızı, örneğin : içecek, giyim, kuaför ve/veya alacağınız tur programlarınızı bu kart ile ödeyebilirsiniz. Nakit para veya kredi kartına sadece karada ihtiyacınız olacaktır.

  Gittiğimiz yerlerde karada da turlara katılabilir miyiz ?
Uğradığımız limanlarda düzenlenen turlar ekstra ücrete tabi olup, yoğun talep göz önünde bulundurulduğunda yolcuların ilk geceden karar verip kayıt yaptırması tavsiye edilir. Rehbersiz bir şehir turu yapabilmeniz de mümkün. Karada katılabileceğiniz aktiviteler çok çeşitlidir. Alışverişe çıkabilir, tarihi eserleri ziyaret edebilir, nehirlerde rafting yapabilir, piramitlere tırmanabilir, sportif aktivitelerden yararlanabilirsiniz. Dünyanın en güzel plaj ve kumsallarında, güneşin ve el değmemiş turkuaz denizin tadını çıkarabilirsiniz.

  Çocuklar için özel hizmet var mıdır?
Gemide çocuk oyun odaları ve klupler bulunmaktadır. 

  Evcil hayvan kabul ediliyor mu?
Gemilere evcil hayvan kabul edilmez.

  Gemi yolculukları "Balayı Çiftleri" için tavsiye edilir mi ?
Gemi seyahatleri, balayına çıkmak isteyen çiftler için eşi olmayan bir alternatiftir. Baş başa yemekler, güvertede gün batımında dolaşmak ve yıldızların altında dans etmek, çiftler için gemi seyahatini romantik ve unutulmaz bir tatile dönüştürmektedir. Balayı çiftleri için sunulan özel indirimler ve sürprizler hakkında dilediğiniz an bilgi alabilirsiniz.

  Hamile bayanlar gemi seyatine katılabilir mi ?
Turun bitiminde hamileliklerinin 28. haftasını geçmemiş olmak kaydıyla, hamile bayanların doktor raporuyla gemi turuna katılmaları mümkündür. Raporda yolcunun fiziksel açıdan seyahat edebilecek durumda olduğu açıkça belirtilmiş olmalıdır.

  Sağlık merkezi bulunuyor mu, ilaçlarımı yanımda getirmeli miyim?
Gemilerimizde doktor hizmeti bulunuyor. Özel bir tedaviniz varsa ilaçlarınızı yanınızda getirmenizi öneririz.

   Engelli kabini bulunur mu?
Engelli konuklarımız için gemilerde özel kabinler mevcuttur. Gerekli hizmet donanımı sağlanmıştır. Tüm katlarda engellilere uygun asansör bulunuyor.

   Elektronik aletler için prizler uygun mu?
Gemilerdeki elektrik prizleri 220/110 Volt elektriğe uyumlu aletler için öngörülmüştür. Ancak yanınızda özel seyahat adaptörü bulundurmanızda da fayda vardır.

  Gemide telefon, faks, internet var mı?
Gemideyken uydu üzerinden istediğiniz her yeri arayabilirsiniz. Bir çok gemide internet erişimi mevcuttur. Faks gönderebilir ve alabilirsiniz. Kabininizde olmadığınız zamanlarda ise size ulaşmak isteyenler telefonunuza mesaj bırakabilirler. Bulunduğunuz bölgeye bağlı olarak seyahat esnasında telefon ve faks numaraları değişebilir. Bu nedenle tanıdıklarınıza telefon numarası bırakmanız gerekiyor ise, seyahate çıkmadan önce bu numaraları bizden öğrenebilirsiniz.

  Gemide sigara içebilir mi?

Gemilerdeki kapalı genel alanlarda sigara içmek yasaktır. Ancak sigara içenler için gemilerin restoranlarında veya lobilerinde özel bölümler mevcuttur.