Sizi Arayalım
Sizi aramamız için lütfen numaranızı bırakınız.
*Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İsim & Soyisim*
Telefon Numaranız*
*Lütfen telefon numaranızı başında alan kodunuz ile birlikte 10 hane olarak giriniz
E-Mail*
Ne Zaman Arayalım
Kaydet
İptal
0850 70 70 705 (Tıklayın Biz Arayalım)

Batı Akdeniz Gemi Turları

Batı Akdeniz Gemi Turları
Batı Akdeniz Gemi Turları
Batı Akdeniz Gemi Turları

Batı Akdeniz Gemi Turları

Akdeniz kıyılarını cruise gemisi ile bir çok ülke ve kültürü bir arada yaşayabileceğiniz aynı zamanda konaklama konforundan bir şey kaybetmeden seyahat etmenin ayrıcalığını yaşayacağınız Batı Akdeniz Sadece Gemi turlarının rotası Barcelona (İspanya), Palma de Mallorca (İspanya), Marsilya (Fransa), Palermo (İtalya), Civitavecchia-Roma (İtalya)’dan oluşmaktadır.


Barcelona

Katalanların başkenti olan bu renkli şehir aynı zamanda dünyanın en popüler turistik şehridir. Sanat ve mimarinin en güzel örneklerini bol bol göreceğiniz Barselona'da her köşe başında ünlü heykelleri göreceksiniz. Mimari ve sanat dışında kendine özgü mutfağı yine tüm dünya halkları tarafından sevilmiş ve ünü dünyaya yayılmıştır.Burada hızlı atıştırmalık diye tanıtılan tapasları mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.


Palma De Mallorca

İspanya’nın doğu kıyısında yer alan Balear adalarından biri olan Mallorca’nın tek şehridir. Antik çağlara dayanan tarihi geçmişi 20.yy ortalarında onu turistik bir merkeze dönüştürmüştür. Akdeniz iklimin egemen olduğu adada tatil sezonu Ekim ayının sonlarına kadar devam eder. Adanın turistik yapılarının başında katedraller gelmektedir. Ortaçağı anımsatan sokaklar arasında gezerken keyifli kafelerde vereceğiniz molalarda İspanyol kültürünü de yaşayacaksınız.


Marsilya

Güney Fransa’da yer alan Marsilya Akdenizin en büyük limanına sahip olması bir çok cruise gemisi ile dünyanın bir çok noktasından turist ağırlar.  Akdeniz iklimi etkisinde olan şehirde yaz aylarında sıcaklık 35 derece civarındadır. Gerek turistik potansiyeli gerekse aktif bir liman şehri olması yüzyıllardır en fazla göç alan şehirlerden biri haline gelmiştir. Yüzyıllardır bir çok ülkeden aldığı göçmen nüfusu ile karma bir kültüre sahip olması hem yemek hem sanat kültürüne yansımıştır. Gece hayatı oldukça popüler olan Marsilya bu sebeple de turistik bir çekim merkezidir.


Palermo

İtalya’nın güneyindeki Sicilya bölgesinin başkenti olan Palermo’yu dünyaca ünlü, kült film olan usta yönetmen Francis Ford Coppola’nın The Godfather filminin bir çok sahnesinin de çekildiği bölgedir. Milattan önceye dayanan tarihinde bir dönem Arap egemenliği altına da girmiştir. Sicilya’nın nüfus, ekonomik ve kültürel alanda en gelişmiş şehri olan Palermo’da romantik, gotik ve barok tarzı eserleri ile bezenmiştir. Akdeniz ikliminin etkisinde olması turizm ve hizmet sektörü ile de gelişmesini sağlamıştır. Dışı sade ama içi oldukça ihtişamlı olan Monreal Katedrali, Cappuccini Yeraltı Mezarlığı müzesi, Norman Sarayı önemli turistik bölgelerdendir.


Civitavecchia-Roma

Batı Akdeniz Sadece Gemi turlarında Roma’ya giriş kapısı olan Civitavecchia eski dilde eski şehir anlamına gelen bir liman kentidir. Dünyanın en fazla turist ağırlayan Roma; sanat, tarihi ve mimarisi ile eşsiz bir kültüre sahiptir. Antik çağlara dayanan tarihi eserleri ve bir çok sanat eseri gezi sırasında önünüze çıkacaktır.  Özellikle Travi Çeşmesi, Kolezyum, Aziz Petrus Bazilikası ve Roma Forumu bunların başında gelmektedir.