Sizi Arayalım
Sizi aramamız için lütfen numaranızı bırakınız.
*Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İsim & Soyisim*
Telefon Numaranız*
*Lütfen telefon numaranızı başında alan kodunuz ile birlikte 10 hane olarak giriniz
E-Mail*
Ne Zaman Arayalım
Kaydet
İptal
0850 70 70 705 (Tıklayın Biz Arayalım)

Norveç Fiyortları Gemi Turları

Norveç Fiyortları Gemi Turları
GARANTİLİ EN İYİ FİYAT
Costa Cruise Türkiye özel promosyonlarımızı kaçırmayın.

Norveç Fiyortları

Uzun gece ve gündüzleri, Kuzey ışıkları, soğuğu, kartpostal güzelliğindeki muhteşem doğası ile ünlü Norveç. Bilinen Avrupa ülkelerinin aksine farklı bir enerjiye sahip olan Norveç; gezgin ruha sahip olanlara hitap ediyor.

Bir kutup ülkesi olan Norveç fiyortları ile bilinir. Denizin buzul vadilerini basması sonucu iç kesimlere kadar derin ve dik kenarlı körfezlerin oluşturması ile oluşan bu fiyortlar gemi turları için muhteşem bir rota sunuyor.

Bergen, Stavanger, Olden, Flaam, Aarhuz, Oslo, Tromso bu rotalardan bazıları.


Bergen

Bir başka deyişle Norveç fiyortlarına açılan kapı olan Bergen, ülkenin en büyük ikinci şehri.  Yeşilin bir çok tonunu barındıran ve sonsuz çağlayan şelaleleri ile doğa sever ve fotoğrafçı gezginler için adeta bir cennet gibidir. Bergen mimarisi ile ortaçağ görüntüsünü korumayı başarmış sokakları ile de ünlüdür. Balıkçı limanı olarak başlayan tarihi yapısı yüzyıllar boyunca istilalara uğrasa da orjinalliğini korumayı başaran nadir şehirlerdendir. Çatıları üçgen gelen ve renkli ahşap yapılar fiyort kıyılarında tablo gibi uzanmaktadır.


Stavanger

Norveç’in büyük kentlerinden biri olan fiyort yarım adasında yer alan bir liman şehridir. Vikinglere dayanan tarihi ve kültürü ile de ön plana çıkar. Doğal güzellikleri bir yana Kültür festivalleri de oldukça rağbet görmektedir.


Flaam

Dar Vadilerle çevrili küçük otantik bir Norveç köyü olan Flaam cruiserların uğrak noktasıdır. Dünyanın en derin ve en uzun fiyorduna sahip olan köy Unesco dünya mirası listesinde yer almaktadır. Doğal güzellikleri eşsiz olan köyden geçen ünlü tren yolu ile de oldukça ilgi görmektedir. Yaklaşık 500 kişi olan yerel nüfus yılda yaklaşık 300 bin turist ağırlamaktadır.


Oslo

Rengarek bir doğanın size karşıladığı masalsı bir şehir olan Oslo klasik Avrupa şehirlerinin ihtişamı yerine sade ve doğallığı ile öne çıkar. Norveç’in başkenti olan şehirde yaşam standardı da oldukça yüksektir. Hem tarihi hem modern yapıların iç içe olduğu kentte huzurlu ve dingin bir yaşam sürmektedir. Bol oksijene sahip doğal güzelliği ile bir çok turistin uğrak noktası olan kentin mutfağı da oldukça zengindir. Liman kenti olması sebebi ile balık ve deniz ürünleri bakımından ünlü olsa da geyik kebabını da denemenizi öneririz.


Tromso

Kutup noktasına oldukça yakın olan kent bir çok parça parça adaların köprüler ile anakaraya bağlanmış durumdadır. Tromso daha çok öğrenci popülasyonunun yaşadığı şehir Kuzey Norveç bölgesinde yer almaktadir.

Tarihi buzul çağlara kadar dayanan şehirde o döneme ait kalıntıları da barındırmaktadır. Kutup noktasında yakın olması sebebi ile gece ve gündüzleri oldukça uzun yaşayan şehir kutup (Kuzey) ışıklarını görmek isteyenler için cazibe merkezidir.