Sizi Arayalım
Sizi aramamız için lütfen numaranızı bırakınız.
*Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İsim & Soyisim*
Telefon Numaranız*
*Lütfen telefon numaranızı başında alan kodunuz ile birlikte 10 hane olarak giriniz
E-Mail*
Ne Zaman Arayalım
Kaydet
İptal
0850 70 70 705 (Tıklayın Biz Arayalım)

Karayipler ve Bahamalar Gemi Turu

Karayipler ve Bahamalar Paketli ve Sadece Gemi Turları
GARANTİLİ EN İYİ FİYAT
Costa Cruises Türkiye özel promosyonlarımızı kaçırmayın.

Karayipler Bahamalar

Egzotik Karayip adalarını dolu dolu yaşamak için en keyifli yol cruise seyahatidir.  Lüks ve konforlu yolcu gemilerinde hem romantizm hem heyecanı bir arada yaşayabilirsiniz. Karayipler içinde rotamız üzerinden yer alan önemli adaları kısa kısa sizler için derledik.


Nassau

Tropikal iklimi, büyüleyici doğası ve gösterişli limanı ile Naasu; Bahamaların hem başkenti hemde en büyük ticaret merkezidir. Nassau tarihi kolonilerin etkisi hem kültüre hem mimarisine oldukça etki etmiştir. Bu tarihi kalıntıların etkisi sadece doğa ve deniz turizmi dışında tarihi turizmi de desteklemektedir.

Tarihi boyunca birçok kez korsanların da uğrak bölgesi olan Nassau’da Korsanlara ithafen yapılmış olan müzeyi de ziyaret etmenizi öneririz.


Punta Cana

Dominik Cumhuriyetinin doğusunda yer alan tüm dünyanın popüler tatil destinasyonu Punta Cana deniz sporları, safari gibi turistik faaliyetlerle oldukça gözdedir. Hem Karayip hem Atlantik sahilleri her daim dolup taşmaktadır. Dünyaca ünlü egzotik sahillerinin yanında gece hayatı da oldukça hareketli olan bölgede yunuslarla yüzme, dalış ve rüzgar sörfünü de deneyebilirsiniz.


St. Kitts 

Batı tarafında Karayip Denizi doğu tarafında Atlas Okyanusu olan Karayip adalarından olan St. Kitts Kolomb’un keşifleriyle başlayan tarihi uzun yıllar İngiliz Sömürüsü ile geçmiştir. 80’li yıllarda bağımsızlığını kazanan ada şuan bağımsız bir ülkedir. Ağırlıklı olarak turizm ile öne çıkan ada tropikal iklimi sayesinde yıl boyu turist çekmektedir.


St. Lucia

Orta Amerika'da yer alan bu küçük ada bir Karayip adası olarak nitelendirilmektedir. Avrupalı kaşiflerin adayı keşfi ile 20.yy ortalarına kadar Avrupa ülkelerinin sömürgesi olarak kalmış ancak 1979 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir. Tropikal iklim, doğal güzellikleri ve turizm yatırımları ile gözde bir tatil bölgesidir. Sömürü dönemlerinden kalan bir çok Avrupa kültürü ile harmanlanmış olan kültürü ile görülmeye değer bir Karayip adasıdır.


Antigua

Karayip denizinde yer alan Barbuda’ya bağlı bir olan ada tropical iklimi ve egzotik sahilleri ile bdiğer adalar gibi oldukça rağbet görmektedir.  Diğer Karayip adalarına göre kıyıları daha girintili olması ve coğrafi özellikleri sebebi ile iklimi biraz daha kurudur. Ancak muhteşem denizi ve egzotik kumsalları ile tüm dünyadan misafir ağırlamaya devam etmektedir.

 

Dominik

Küba ve Jameika'nın doğusunda yer alan Porto Riko, Haiti ve Venezuella ile de komşu olan bu güzel ülke dünyanın en çok turist ağırlayan ülkelerinden biridir. Ünlü Cenovalı kaşif Kristof Kolomb’un sonradan yeni dünya olarak  adlandırılacak Karayip adalarından ilk ayak bastığı kara parçasıdır. Karma bir nüfus yapısı ve karma bir kültüre sahip olan ada turizm potansiyeli le bilinmektedir. Mevsimsel yağmur ve kasırgalar sebebi ile ağustos ve ekim ayları dışında ziyaret edilebilen ülke egzotik kültürü ve sahilleri ile popüler bir tatil destinasyonudur. .